Polecamy
Kosmetyki 2w1 – hit czy kit?
Kosmetyki

Kosmetyki 2w1 – hit czy kit?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku obecnie pojawia się wiele produktów 2w1. Większość z nich producenci reklamują jako remedium na różne przypadłości, z którymi inne produkty nie mogą konkurować. Czy rzeczywiście mają one takie samo działanie, jak ich pojedyncze odpowiedniki? Przekonaj się sama!

Kosmetyki 2w1 zwracają szczególną uwagę osób, które starają się minimalizować ilość kupowanych produktów z wielu różnych powodów. Producenci zachwalają je, wskazując, że gdy konsument zmaga się kilkoma problemami jednocześnie, może zakupić jeden produkt, który sobie z nimi poradzi.

Rynek produktów kosmetycznych jest bardzo rozwinięty. Co rusz pojawiają się nowości, wyjątkowe formuły, które zawierają drogocenne składniki i są przyjazne środowisku. Na półkach sklepowych pojawia się też wiele produktów wielofunkcyjnych, które przeznaczone są do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów i do makijażu. W drogeriach znajdziemy mnóstwo kosmetyków myjących do kąpieli z olejkami, kremy, które można używać jako bazę pod makijaż, płyny micelarne z tonikiem, szampony z odżywką i wiele innych propozycji.

Co warto wiedzieć?

Kosmetyki wielofunkcyjne sprawiają, że nie musimy kupować kilku produktów, więc dzięki nim nie przesadzamy z ilością składników aktywnych, które stosujemy na co dzień. „Less is more” i zgodnie z tą zasadą warto inwestować w multizadaniowe produkty. Działanie takich produktów wcale nie jest gorsze niż tych z pojedynczym zastosowaniem.

Kupując produkty 2w1 należy zwracać szczególną uwagę na ich skład. To ważne, bo tylko po dokładnej weryfikacji możemy stwierdzić, czy będą rzeczywiście spełniać obietnice producenta. Czasami zdarza się, że dane produkty zawierają śladowe ilości składniku, który ma działać równie dobrze, co pojedynczy kosmetyk z jego większą ilością. Upewnij się więc, czy na pewno formuła i skład spełnia Twoje oczekiwania.

Niekwestionowaną zaletą tego rodzaju produktów jest oszczędność miejsca i działanie zgodne z ideą ekologii. W większości kosmetyki znajdują się w plastikowych opakowaniach, więc kupno pojedynczego produktu przyczynia się do zmniejszenia produkcji szkodliwego dla środowiska materiału.

Produkty 2w1, które stworzone są do makijażu, często zawierają jego mniejsze ilości niż standardowe opakowania. Nie jest to jednak duża wada, bo wiąże się proporcjonalnie z ich niższą ceną.

Kosmetyków wielofunkcyjnych używaj, gdy Twoja skóra, włosy, lub paznokcie nie są szczególnie wymagające lub wrażliwe. Jeśli borykasz się z trądzikiem lub musisz zadbać z konkretnych powodów o odpowiednie nawilżenie albo oczyszczenie, postaw na pojedyncze formuły.

Zaletą używania kosmetyków 2w1 jest to, że makijaż lub pielęgnacja jest dzięki nim zdecydowanie łatwiejsza. Nie musisz przechodzić przez konkretne etapy, bo za jednym zamachem wykonujesz kilka kroków. Wyobraź sobie, że zamiast aplikacji serum i kremu możesz nałożyć jeden produkt, który spełnia funkcję i jednego, i drugiego. Nie dość, że oszczędzasz czas, to nie narażasz portfela i realizujesz podstawowe zabiegi jednym kosmetykiem.

Zdj. główne: Element5 Digital/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy edukacja na odległość może wpływać na nasze zdrowie psychiczne?
Czy edukacja na odległość może wpływać na nasze zdrowie psychiczne?
Dowiedz się, jak edukacja na odległość może wpływać na zdrowie psychiczne. Czy eliminacja kontaktu twarzą w twarz wpływa na nasze samopoczucie? Czytaj więcej!
Jak wybrać odpowiednie akcesoria kuchenne dla profesjonalistów i amatorów: porównanie toreb termicznych, patelni wok i patelni do naleśników
Jak wybrać odpowiednie akcesoria kuchenne dla profesjonalistów i amatorów: porównanie toreb termicznych, patelni wok i patelni do naleśników
Przewodnik dla profesjonalistów i amatorów w kuchni. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze akcesoria kuchenne, takie jak torby termiczne, patelnie wok i patelnie do naleśników, z naszym porównaniem i praktycznymi wskazówkami.
Świat Węchów: Wpływ Badania Odorów na Nasze Zmysły i Wrażenia
Świat Węchów: Wpływ Badania Odorów na Nasze Zmysły i Wrażenia
Zmysł węchu odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu, wpływając na nasze samopoczucie, pamięć i percepcję otaczającego nas świata.
Ostatnie wpisy