Polecamy
Jaki wybrać wzór zaproszeń ślubnych?
Ślub i wesele

Jaki wybrać wzór zaproszeń ślubnych?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zaproszenia to istotny element organizacji ślubu i wesela – stanowią niejako wizytówkę uroczystości, dlatego warto poświęcić im należytą uwagę. Podpowiadamy, czym warto kierować się przy wyborze zaproszeń ślubnych.

O czym należy pamiętać?

Papeteria ślubna stanowi pierwszą formę kontaktu gości z uroczystością. Odpowiednio przygotowane zaproszenia ślubne spełniają funkcję informacyjną oraz zapowiadają charakter uroczystości.  Zaproszenia ślubne powinny zostać dopasowane do motywu Waszego wesela. Ich oprawa graficzna jest dla gości sygnałem na temat stylu, w jakim odbędzie się przyjęcie. Dobrze, jeśli estetyka zaproszenia będzie współgrać z barwami przewodnimi uroczystości m.in. wystrojem sali weselnej, akcesoriami oraz kwiatami.

Savoir vivre przy wręczaniu zaproszeń ślubnych

Wiele specjalistów od etykiety podkreśla, że wypada, aby na zaproszeniu wypisać ręcznie imiona i nazwiska gości, nie jest to jednak warunek obowiązkowy. Dużo ważniejsze jest to, aby zapraszać gości wraz z osobami towarzyszącymi i jeśli to możliwe, wypisać gości z imienia i nazwiska. Warto wcześniej dowiedzieć się, z kim zamierzają się pojawić Wasi najbliżsi. Wypisując zaproszenia, należy zacząć od imienia i nazwiska kobiety. Na zaproszeniu nie powinno się prosić bezpośrednio o prezenty, ale za pomocą wierszyka czy ikony można zasugerować zakup np. wina zamiast kwiatów. Jeśli chcielibyście, aby goście wręczali Wam gotówkę zamiast prezentów rzeczowych, możecie zasugerować, że zbieracie na podróż poślubną albo mieszkanie. Wiele Par Młodych decyduje się poprosić o słodycze albo karmę dla zwierząt, aby przekazać je na cele charytatywne.

Wyrazem szacunku wobec gości jest wręczanie im zaproszeń osobiście. Jest to konieczne, szczególnie wobec najbliższych Wam osób. Warto przekazać zaproszenia przynajmniej trzy miesiące przed uroczystością lub nawet wcześniej, żeby goście mogli zarezerwować sobie termin i przygotować się do przyjęcia. Wesele to wydatek nie tylko dla Młodej Pary, ale także dla gości, którzy chcą elegancko wyglądać na przyjęciu i podarować prezent, dlatego warto powiadomić ich z odpowiednim wyprzedzeniem.

Wybór idealnych zaproszeń

Projektując zaproszenia ślubne, zwróć uwagę na pierwszą, reprezentatywną stronę, a także na czcionkę i układ tekstu. Upewnij się, czy wybrana przez Ciebie czcionka posiada polskie znaki. Wiele firm oferuje możliwość wcześniejszego zamówienia próbek zaproszeń, dzięki czemu możecie porównać różne modele przed podjęciem ostatecznej decyzji. Warto zamówić więcej zaproszeń, żeby mieć zapasowe egzemplarze w razie pomyłki przy wypisywaniu.

Dobrze jest wybrać zaproszenia, które oddają charakter Pary Młodej i planowanej uroczystości. Jeśli planujecie wytworne przyjęcie, podczas którego dominującymi barwami będą beże i złoto, warto dopasować do tej kolorystyki eleganckie zaproszenia ślubne. Na pierwszej stronie dobrze sprawdzą się minimalistyczne inicjały ze złoceniami, szczególnie jeśli zostaną umieszczone na papierze o delikatnie satynowym wykończeniu. Obecnie bardzo modne są zaproszenia w stylu rustykalnym i boho, które wyróżniają się roślinną ornamentyką i zdobieniami w postaci suszonych kwiatów czy jutowego sznurka. Dobrą opcją jest wybór ekologicznego papieru z dodatkiem lnu ecru. Jeśli szukacie zaproszeń o luźniejszym charakterze, warto wybrać modele ze śmieszną grafiką albo wybrać opcję personalizowaną z Waszym rysunkiem. Ciekawe i śmieszne zaproszenia ślubne z pewnością wyróżnią się spośród innych i wywołają uśmiech na twarzy Waszych bliskich.

Zdjęcie główne: Mariyka Miaskovska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
SPRAWDZONE OŚWIETLENIE DO KUCHNI
SPRAWDZONE OŚWIETLENIE DO KUCHNI
Projektując oświetlenie dla kuchni, nie wolno zapominać o funkcjach, jakie ona pełni.
Nie tylko masaż – jak powinny wyglądać zabiegi regeneracyjne dla osób uprawiających sport?
Nie tylko masaż – jak powinny wyglądać zabiegi regeneracyjne dla osób uprawiających sport?
Odpowiednie zadbanie o kondycję organizmu po zakończonym wysiłku fizycznym to jeden z najważniejszych elementów treningu.
Notatki graficzne – przewodnik po tworzeniu skutecznych zapisów
Notatki graficzne – przewodnik po tworzeniu skutecznych zapisów
Notatki graficzne, inaczej nazywane notatki wizualne, to narzędzie, które pomaga w zapamiętywaniu informacji poprzez ich ilustrowanie. To technika zapisu, która pozwala na tworzenie spójnych i łatwych w odbiorze notatek.
Ostatnie wpisy