Polecamy
Dlaczego warto zainwestować w matę do akupresury?
Zdrowie

Dlaczego warto zainwestować w matę do akupresury?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej mówi się o zbawiennym wpływie akupresury na nasze zdrowie. Z tego też powodu na rynku pojawiły się specjalne maty, które mają na celu poprawić nasze krążenie, zniwelować bóle kręgosłupa, a także sprawić, że nasz organizm będzie bardziej wypoczęty. Warto zatem poznać wszystkie tajniki tej sztuki, aby móc bezpiecznie korzystać z takiego zestawu i to we własnym domu!

Akupresura – a co to?

Ta niekonwencjonalna metoda leczenia wywodzi się z Chin. Pierwsze wzmianki o niej mają aż 7 tysięcy lat! Na dalekim wschodzie ta forma pobudzania organizmu i uśmierzania bólu znana jest zatem od pokoleń. Na czym dokładnie polega? Jest to po prostu delikatniejsza wersja akupunktury. Cały zabieg przebiega oczywiście w pełnym skupieniu, przy kadzidłach i nastrojowej muzyce. Ciało ludzkie wówczas wchodzi w stan relaksu, a dotykanie, opukiwanie i głaskanie dodatkowo go pogłębia.

Aby móc zapewnić sobie podobne doznania, zaprojektowano specjalne maty oraz wałki, które pokryte są miękkimi kolcami. Mają one za zadanie pobudzić krążenie i sprawić, że staniemy się odprężeni i wypoczęci. Akupresura doskonale wpływa również na wszelkiego rodzaju bóle kręgosłupa lub kończyn, wynikające np. z siedzącego trybu pracy. Warto zatem zakupić taką matę do domu. Nie zajmuje dużo miejsca, a regularne korzystanie może znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie.

Mata do akupresury – wyjątkowy wynalazek?

W sprzedaży co chwilę pojawiają się maty, które wyglądają jak naszpikowane małymi kolcami. Wiele osób zastanawia się, do czego mogą one służyć. Stosowane są właśnie do akupresury domowej. Warto jednak wiedzieć, jak się do tego zabrać, aby zabiegi okazały się skuteczne i bezpieczne. „Kolce” ułożone na kształt różyczek wykonane zostały z reguły z dobrej jakości tworzywa sztucznego, które nie przebija skóry, a jedynie lekko ją pobudza.

Pierwszy taki zabieg warto jednak wykonać w koszulce, a niektórzy nawet zakładają bluzę. Wiele zależy od wrażliwości na dotyk. Stopniowo należy zwiększać ilość czasu, który spędza się na macie. Możesz dodatkowo podłożyć sobie również specjalny wałek np. pod stopy. Na samym początku wytrzymaj w pełnym skupieniu 5 minut. Przez tydzień 5 minut dziennie musi Ci wystarczyć, a następnie co tydzień podnoś tę wartość o 5. Zacznij także rezygnować z dodatkowych warstw materiału, aż zostaniesz zupełnie nago lub w samej bieliźnie. Warto zaznaczyć, że mata powinna być ułożona równo na podłodze, bez koca czy materaca. Taka pozycji sprawi, że Twoje ciało lepiej się odpręży, a bóle odejdą w niepamięć.

Akupresura pozwala także skutecznie pozbyć się stresów i nerwów. Po zabiegu poczujesz się zrelaksowana i wymasowana. Natomiast wprawni fani tej niekonwencjonalnej metody leczenia potrafią zasnąć podczas seansu. Po pewnym czasie skóra przyzwyczaja się do dyskomfortu spowodowanego lekkimi nakłuciami. Mimo to ciało nadal zyskuje wiele, odpręża się, a stres w ciągu dnia rzadziej Cię dopada.

Zdj. główne: WhisperingJane_ASMR/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo dbać o implanty stomatologiczne?
Jak prawidłowo dbać o implanty stomatologiczne?
Poznaj kluczowe zasady pielęgnacji implantów stomatologicznych, by cieszyć się ich długotrwałym efektem.
Jak wybrać idealną kurtkę roboczą zapewniającą komfort i ochronę?
Jak wybrać idealną kurtkę roboczą zapewniającą komfort i ochronę?
Odkryj kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru kurtki roboczej. Dowiedz się, jak komfort i ochrona mogą iść w parze na różnych stanowiskach pracy.
Jak stworzyć własną markę kosmetyków dzięki usługom kontraktowej produkcji?
Jak stworzyć własną markę kosmetyków dzięki usługom kontraktowej produkcji?
Odkryj sekrety kontraktowej produkcji kosmetyków, które pozwolą Ci stworzyć własną, unikalną markę. Poznaj etapy procesu, możliwości personalizacji i korzyści płynące z tej metody.
Ostatnie wpisy