Polecamy
Zabiegi, które warto wykonywać po lecie
Zabiegi

Zabiegi, które warto wykonywać po lecie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje to wspaniały czas, ale dla naszej skóry oznaczają także sporo wyzwań! Na szczęście teraz jest czas na to, aby nieco ją odżywić. Sprawdź, jakie zabiegi warto wykonywać po lecie i już dziś zapisz się na któryś z nich!

Lato to wyzwanie dla skóry

Letnie miesiące to czas intensywnej eksploatacji naszego ciała. Długo przebywamy na słońcu, kąpiemy się w słonej wodzie, korzystamy z klimatyzacji… To wszystko jest bardzo przyjemne, ale konsekwencje mogą być dotkliwe. Dlatego właśnie należy pomyśleć o regeneracji. Chociaż o skórę należy dbać przez cały rok, to bez wątpienia po wakacjach warto powziąć konkretne działania. Jakie zabiegi powinnaś wykonać? Na pewno Twojej skórze przyda się solidna dawka nawilżenia. Dowiedz się więcej!

Infuzja tlenowa

Jest to zabieg bardzo często polecany przez specjalistów osobom wracającym z wakacji. Podczas infuzji tlenowej w skórę wtłaczane są aktywne skoncentrowane składniki, a to wszystko za pomocą czystego tlenu. Dzięki temu nasza skóra staje się jędrna, elastyczna i napięta, przenikają do niej witaminy i minerały. Co istotne, zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i nie ma do jego wykonywania żadnych przeciwwskazań.

Mezoterapia

Bardzo często można spotkać się także z tym, że w czołówce zabiegów polecanych po wakacjach znajduje się mezoterapia igłowa. Wykonuje się ją, aby dostarczyć komórkom substancje odżywcze, dzięki którym dochodzi do dogłębnego nawilżenia i rewitalizacji.

Oxybrazja

Po wakacjach przydałby się też porządny peeling, a trudno o porządniejszy niż oxybrazja! W tym zabiegu czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej, które są aplikowane pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Osoba wykonująca zabieg robi to przy pomocy specjalnie skonstruowanego aplikatora. To skuteczna metoda złuszczania naskórka, którą na pewno warto wziąć pod uwagę po wakacjach.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Poza konkretnymi zabiegami, po okresie wakacyjnym zadbaj o odpowiednią pielęgnację zmęczonej słońcem skóry. Odpowiednia dieta, nawodnienie, silnie nawilżające kremy – tego warto pilnować. Oczywiście o stanie swojej skóry myślimy już przed wakacjami – krem z filtrem powinien być naszym must-have!

Zdj. główne: Kimia Zarifi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak powinny wyglądać idealne zaręczyny? Podpowiadamy!
Jak powinny wyglądać idealne zaręczyny? Podpowiadamy!
Zaręczyny są pierwszym krokiem do wyznania nie tylko miłości, ale i swojej odpowiedzialności co do podjętych decyzji oraz początkiem snucia wspólnych planów.
Kryteria, które warto uwzględnić przy wyborze domu weselnego
Kryteria, które warto uwzględnić przy wyborze domu weselnego
Planujesz weselne świętowanie i zastanawiasz się, jaki dom weselny wybrać? Rozważymy kluczowe kryteria, takie jak lokalizacja, pojemność, menu i dodatkowe udogodnienia, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.
Aktywne spędzanie czasu wolnego – różnorodność wyjazdów i wycieczek dla każdego
Aktywne spędzanie czasu wolnego – różnorodność wyjazdów i wycieczek dla każdego
Poznaj różnorodność wyjazdów i wycieczek dostępnych dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Dowiedz się, jak spędzić swój wolny czas, aby doskonale się bawić i pozostać w formie.
Ostatnie wpisy